Pro koho je vhodný test HPV

Pro ženy

Test na HPV je vhodný pro všechny ženy, které měly nechráněný pohlavní styk s mužem a chtějí mít jistotu, že se nenakazily. Dále je test vhodný pro ženy, u kterých gynekolog zjistil nález na děložním čípku. Analýzu provádíme z materiálu odebraného vámi nebo vaším gynekologem do naší odběrové soupravy, kterou vám zašleme na základě internetové objednávky. Na základě vaší objednávky vám odešleme odběrovou soupravu. Materiál lze zaslat do naší laboratoře poštou při pokojové teplotě.

Test na HPV je vhodný pro ženy, které trpí chronickými záněty močopohlavních cest. Ukazuje se, že mnohé záněty močopohlavního ústrojí žen jsou spojeny s HPV pozitivitou. Test HPV v kombinaci s komplexní mikrobiologickou analýzou (DNA diagnostika chlamydií, ureaplasmy, mycoplasmy, kapavky + kultivační vyšetření) může osvětlit skutečnou příčinu chronických zánětlivých onemocnění žen, s nimiž bezvýsledně bojují několik měsíců za pomocí mnoha antibiotik.

Test na papilomaviry je vhodný pro mladé dívky, které teprve začaly s pohlavním životem a uvažují o vakcinaci proti HPV. U těchto dívek lze zjistit pomocí DNA diagnostiky případnou přítomnost papilomaviru. V případě negativního výsledku mají dívky možnost se rozhodnout pro vakcinaci. V případě pozitivního výsledku je sdělen typ HPV a podle toho lze stanovit, která vakcína je nejvhodnější.

Test na papilomaviry je vhodný pro ženy s genitálními bradavicemi, kdy lze stanovit, zda bradavice jsou způsobeny rizikovými typy HPV.

Pro muže

Test HPV je vhodný pro muže, kteří buď často střídají sexuální partnerky/partnery, nebo se rozhodli žít s jednou partnerkou/partnerem a chtějí se preventivně otestovat.

Test na papilomaviry je vhodný pro muže s genitálními nebo análními bradavicemi, kdy lze stanovit, zda bradavice jsou způsobeny rizikovými typy HPV.

HPV viry patří k nejčastěji přenášeným infekcím v sexuálním styku mezi muži (anální i orální styk). Preventivní testování na papilomaviry (HPV) snižuje riziko vzniku a rozvoje rakoviny penisu, konečníku a hltanu.